Kodėl saulės elektrinė?

Rinkdamiesi švarią, tvarią ir ekologišką saulės energiją tausojate gamtą ir apsaugote ją nuo iškastinio kuro elektrinių išmetamų teršalų. Saulės energija gali būti itin plačiai taikoma – pastatų apšvietimui, šildymui, elektros energijos gamybai, vandens šildymui, elektromobilių įkrovimui, žemės ūkio veiklai, pramonės ir verslo poreikiams tenkinti.

Sparčiai tobulėjant technologijoms, saulės elektrinės tampa inovatyviu ir paprastai idiegiamu energijos taupymo sprendimu prieinamu ne tik verslui ir pramonės įmonėms, bet ir paprastam vartotojui, namų ūkiams. Saulės energijos elektrinės padės sutaupyti išlaidų už elektros energiją ir leis tapti mažiau priklausomiems nuo elektros tinklų, pasigaminti reikalingą elektros energiją poreikiams padengti ir užtikrins komfortiškesnį gyvenimą.

Kokias saulės elektrines siūlome?

Šiuo metu mūsų klientams siūlome rinktis:

  • Elektrinę ant stogo;
  • Antžeminę elektrinę;
  • Nuotolinę elektrinę.

Kodėl verta rinktis mus? Kodėl mes

Lanksti ir konkurencinga kainodara;

Ilgametė patirtis energetikos sektoriuje;

Platus paslaugų spektras;

Inovatyvūs sprendimai ir greitas aptarnavimas;

Elektrinė ant stogo

pats ekonomiškiausias variantas nereikalaujantis didelių kaštų papildomoms medžiagoms įsigyti (vamzdžiai, betoniniai pamatai ar metalinės kontrukcijos). Jūsų stogas – elektrinės montavimo platforma, nereikalaujanti papildomos vietos. Vyriausybė yra pasiruošusi kompensuoti iki 30 proc. elektrinės statybos išlaidų (plačiau apie APVA teikiamą paramą skaitykite čia https://www.apva.lt/dar-daugiau-gyventoju-taps-energetiskai-savarankiski-saules-elektrinems-isirengti-skirti-9-mln-euru/).Prieš vykdant darbus ant stogo yra privalu įsitikinti ar jūsų stogas yra tinkamos būklės, ar atlaikys saulės elektrinę ir nereikės papildomo remonto. Netgi esant sudėtingesnei stogo kontrukcijai ar prastesnei būklei – galime pasiūlyti specialius, inovatyvius sprendimus. Taip pat galime pritaikyti įvairius stogo laikiklius, pritaikytus bet kokiam stogo tipui bei dangai.

Kaip veikia ant stogo įrengta saulės elektrinė?

  1. Saulės moduliai tiesiai iš saulės gamina elektros energiją;
  2. Specialus įrenginys – inverteris, nuolatinę elektros srovę (DC) keičią į kintamą (AC);
  3. Tinkamai paruošta elektros energija (220 V) paskirstoma po namus;
  4. Skaitikliai fiksuoja pagaminamos ir suvartojamos elektros energijos kiekį;
  5. Preteklinė elektros energija atiduodama į tinklą, o vakare pasiimama atgal.

SVARBU: Didžiausias saulės elektrinės efektyvumas pasiekiamas  jei stogas nukreiptas Pietų, Pietryčių ar Pietvakarių kryptimi su 30-35 laipsnių pasvirimu.

Kaip tinkamai parinkti tinkamos galios saulės elektrinę?

Tinkamas saulės elektrinės galios parinkimas garantuos efektyvų galios generavimą. Vidutiniškai 1 kW pagamina 1000 kWh/metus.

Metinis suvartojimas

Reikalinga galia

1000 kWh

1 kW

5000 kWh

5 kW

10 000 kWh

10 kW

čia: 1 kW iki 7 m2  ant šlaitinio stogo; 1 kW nuo 12 ant plokščio stogo.

Antžeminė elektrinė

sprendimas, kai pastato stogas netinka papildomoms konstrukcijoms montuoti ar yra poreikis panaudoti nenaudojamą žemės plotą. Ant žemės įrengtos saulės modulių konstrukcijos nealina žemės, lengvai prižiūrimos ir geriau vėdinasi nei ant stogo esantys saulės moduliai. Statant saulės modulius ant žemės yra daugiau galimybių tinkamai sureguliuoti visą saulės elektrinės sistemą – sistema nesunkiai pakreipiama pietų kryptimi, taip užtikrinant geresnį elektrinės efektyvumą.

Nutolusi elektrinė

sprendimas tinkamas tiek fiziniams, tiek juridiniams asmenims. Saulės elektrinė įrengiama geografiškai nutolusioje vietoje (sklype, kurio savivinku neprivalote būti), o vartojimas vykdomas kitoje. Ypač palankus sprendimas daugiabučių namų gyventojams, kurie suvartoja apie 3000 kWh/metus. Įsigijus saulės parko dalį (pvz.: 3kW) ir tinklų skirstymo operatoriui įrengus išmaniuosius skaitiklius jūsų bute – tapsite generuojančiais vartotojais, visa saulės elektrinės pagaminta elektra bus pateikta į tinklus, o tinklams pateikta elektros energija padengs visus elektros poreikius. Svarbu atkreipti dėmesį, kad nesunaudotas elektros kiekis atiduodamas tinklams neatlygintinai kiekvienų metų kovo 31 d., todėl labai svarbu parinkti tinkamo dydžio elektrinės dalį.

D.U.K Dažniausiai užduodami klausimai

Priklausomai nuo įrengtos saulės elektrinės dydžio atsiperkamums gali svyruoti nuo 5 iki 9 metų.

Atsakingai ir kruopščiai renkamės įrangos tiekėjus iš Lietuvos, Vokietijos, Pietų Korėjos ir Kinijos, todėl galime pasiūlyti kokybišką produkciją ir rangos darbus už geriausią (žemiausią) kainą Lietuvos rinkoje.

Išsiaiškiname jūsų poreikius – atvystame į vietą ir įvertiname stogą ar vietą, kur bus įrengiame saulės elektrinė – pasiūlome optimaliausią sprendimą – suderiname leidimus ir paramą – paruošiame projektą – pasirašome sutartį – sumontuojame – pateikiame vertinimui – apmokome ir prižiūrime.

Gauti pasiūlymą

Kviečiame užsiregistruoti nemokamai konsultacijai telefonu. Mūsų patyrusių specialistų komanda atsakys į visus jums rūpimus klausimus.